تالارگفتمان پایگاه اینترنتی امدادگران ایران

نسخه‌ی کامل: گشتی در جاذبه های فرهنگی بلغارستان فقط چند دقیقه!
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
بلغارستان کشوری زیبا در اروپا با جاذبه های گردشگری فراوان است که قطعا برای هر گردشگری هر ارزش دیدن دارد. بلغارستان کشور ارزانی هم هست و هزینه های سفر در آن زیاد نیست و این موضوع خود می تواند دلیل خوبی برای انتخاب آن به عنوان یک مقصد سفر باشد. در صورتیکه بخواهید این کشور را برای گردش انتخاب کنید، بهتر است از قبل کمی از آن بیشتر بدانید
۱- تریاوانا (Tryavna)
در واقع شاید بتوان شهر تریاوانا را روح ملی بلغارستان دانست. تریاوانا شهر کوچکی در مرکز بلغارستان است که در آن بیشتر از ۱۴۰ بنای یادبود فرهنگی، موزه و نمایشگاه وجود دارد. ساختمان نمادین این شهر، برج ساعت آن است (Clock Tower) که در میدان اصلی شهر قرار گرفته است و علاوه بر این، موزه ی هنرهای آسیایی و آفریقایی آن از مناطق مورد ترجیح توریست هاست.
۲- شهر قدیمی نسبار (Nesebar’s Old Town)
شهر باستانی نسبار، یکی از پر بازدید ترین شهرهای کنار دریا در کشور بلغارستان است که این موضوع بی دلیل هم نیست، وجود ساختمان های تاریخی، خیابان های سنگفرش شده و فضای جالبی که این شهر دارد باعث شده تا در سال ۱۹۸۳ در لیست میراث جهانی یونسکو قرار بگیرد. وقتی که به شهر باستانی نسبار وارد می شوید، اولین چیزی در آن که توجهتان را جلب می کند، آسیاب بادی چوبی بزرگی است که درست در کناره ی دریا قرار گرفته و نمای بسیار زیبایی به شهر بخشیده است، علاوه بر این، استحکامات قدیمی شهر را هم که قدمت طولانی ای دارند، نباید نادیده گرفت. این شهر یکی از بهترین جاذبه های فرهنگی بلغارستان است و مانند آهنربایی توریست ها را جذب خود می کند. فصل تابستان اگر چه فصل شلوغی در این شهر است اما بهترین زمان برای بازدید از ان محسوب می شود.این مطلب برگرفته از سایت تور گلدن سندز تابستان 96 است .
۳- شهر قدیمی پلوودیو
در شهر پلودیو شش تپه وجود دارد که به آنها tepeta می گویند و در واقع دلیل مشهور شدن این شهر هم همین تپه ها هستند. از بالای یکی از این ۶ تپه، می توانید منظره ی بسیار چشمگیری به دومین شهر بزرگ بلغارستان داشته باشید. شهر پلوودیو هم از آن شهرهایی است که جو یک شهر قدیمی اروپایی را دارد، خیابان های سنگفرش شده، خانه های تاریخی و قدیمی و فراوان و تئاتر باستانی ای که در آن قرار دارد، بنای معروفی به جا مانده از عهد عتیق است و پیشنهاد می کنیم در صورت سفر به این شهر فرهنگی، صد در صد از این تئاتر دیدن کنید. ساعت های بازگشایی این تئاتر از ساعت ۹ صبح تا ۵:۳۰ عصر است. هزینه ی بازدید از این تئاتر هم به ازای هر شخص بالغ، ۳ لو (لو پول رایج بلغارستان است) و برای هر کودک، ۱ لو است.
لینک مرجع