تالارگفتمان پایگاه اینترنتی امدادگران ایران

نسخه‌ی کامل: شناسايي و ارزيابي خطاهاي بالقوه عمليات امداد و نجات تصادفات جاده اي
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
: با توجه به آمار بالاي تصادفات جاده اي در ايران، عمليات امداد و نجات جاده اي از اهميت بالايي در نظام سلامت برخوردار است. به کارگيري تکنيک هايي براي کاهش خطا در اين فرايندها منجر به افزايش کيفيت اين خدمات مي گردد که اين موضوع کاهش هزينه ها و افزايش سلامت را دربرخواهد داشت. از عناصر اصلي سيستم هاي مديريت ايمني، شناسايي مخاطرات، ارزيابي و کنترل آنها مي باشد. در اين تحقيق سعي شده است ضمن تعيين فرايندها و فعاليت هاي مطلوب عمليات امداد و نجات جاده اي، خطاهاي اين حوزه شناسايي و تحليل شوند و در نهايت راهکارهايي در خصوص کاهش خطاها ارائه گردد.
روش ها: تحقيق حاضر از نوع کاربردي است و روش مورد استفاده در ارزيابي، کيفي است. براي شناسايي و تحليل خطاهاي بالقوه موجود در عمليات امداد و نجات جاده اي، مدل تجزيه و تحليل حالات بالقوه خطا (HFMEA) استفاده شده است.
يافته ها: عمليات امداد و نجات جاده اي به دو فرايند، 12 زيرفرايند و 53 فعاليت تقسيم شد. تحليل و خطاهاي احتمالي هر فعاليت شناسايي شد، که در مجموع در هر دو فرايند 147 خطا شناسايي، تحليل و دلايل بالقوه آنها بررسي گرديد. از خطاهاي شناسايي شده، حدود 48 درصد مربوط به نيروي انساني، 24 درصد مربوط به نقص تجهيزات، 11 درصد مربوط به روش و فرايند و الباقي به ساير موارد چون سيستم و محيط و غيره مربوط بودند.
نتيجه گيري: مباحث مطرح شده در اين تحقيق مي تواند در اجراي فرايند عمليات امداد و نجات تصادفات جاده اي، اطلاعات اساسي مورد نياز در بررسي هاي ايمني آتي را به نحوي مطلوب حفظ کند و ارائه اقدامات پيشگيرانه، احتمال وقوع خطاها و پيامدهاي حاصل از آنها را به حداقل رساند.


بهترین روش یادگیری زبان در منزل از صفر (تحقیقات ۲۰۱۹ مجله Effortless)


بیماری دیفتری -کاشف میکروب و واکسن، علایم، درمان و نکات مهم دیگر


دانلود بهترین تمرینات لیسنینگ زبان انگلیسی که حتما باید داشته باشید!


6 تا از مفیدترین مواد غذایی برای تقویت نعوظ قوی مردان (قطعی و موثر)
اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی، آموزش زبان، آموزش زبان انگلیسی، ویدیوی آموزش زبان انگلیسی
از آنجا که وب سایت های زیادی در زمینه آموزش آنلاین زبان انگلیسی فعالیت می‌کنند، پیدا کردن مناسب ترین وب سایت کار دشواری است. در این مقاله قصد داریم که بهترین وب سایت هایی که در زمینه آموزش آنلاین زبان انگلیسی فعالیت دارند،کلاس زبان در فردیس، کلاس زبان مناطق کرج، کلاس زبان در مناطق کرج، کلاس زبان مهر شهر، آموزش زبان در کرج، مکالمه زبان در کرج، کلاس مکالمه زبان در کرج، کلاس زبان بزرگسالان در کرج، اموزشگاه زبان گوهردشت.کلاس زبان کودکان در کرج،موسسه زبان کودکان در کرج،آموزشگاه زبان کودکان در کرج


tlps.ir
جالب بود ممنون
صفحه های جالبی بودند
لینک مرجع