تالارگفتمان پایگاه اینترنتی امدادگران ایران

نسخه‌ی کامل: نکات مهم برای دوچرخه سواری
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
دوچرخه سواری یکی از پرطرف دار ترین ورزش ها می باشد.در دوچرخه سواری با سرعت زیاد شما می توانید حدود 300 کالری بسوزانید و موجب سالم تر ماندن سیستم قلبی عروقی خود شوید.

مواردی که در هنگام خرید دوچرخه باید رعایت شود:

1.استفاده از کلاه ایمنی
اولین عضوی که در دوچرخه سواری آسیب می بیند سر می باشد. شما با استفاده از یک کلاه ایمنی می توانید از سلامت خود اطمینان بیشتری داشته باشید و با لذت بیشتری به دوچرخه سواریه خود بپردازید.در آمریکا سالانه 6 هزار نفر بخاطر استفاده نکردن از کلاه ایمنی در حین دوچرخه سواری آسیب دیده اند.

2.اندازه دوچرخه باید متناسب سن و قد شما باشد
در هنگام خرید دوچرخه باید دقت داشته باشیم که اندازه آن متناسب با قد ما باشد تا بتوانیم کنترل راحت تری بر روی دوچرخه داشته باشیم

3.در هنگام خرید دوچرخه به صندلیه آن توجه داشته باشیم
صندلی ها انواع مختلفی دارند.شما باید صندلی را انتخاب کنید که با شرایط بدنیه شما سازگار باشد و با آن احساس راحتیه بیشتری دارید.

صندلی های دوچرخه برای مردان و زنان متفاوت می باشد.

4.انتخاب لباس مناسب
اگر شما جزو افرادی هستین که زمان زیادی را به دوچرخه سواری می پردازید باید لباس های مخصوص دوچرخه سواری را تهیه کنید .داشتن لباس های مخصوص حس راحتیه بیشتری به شما می دهد و همچنین کفش های مخصوص باعث بهتر و راحت تر رکاب زدن شما می شود.

5.دوچرخه سواری در شب
در شب بخاطر دید کمتر و تاریکیه هوا خطر های بیشتری شما را تهدید می کند به همین دلیل در شب سعی کنید از دوچرخه استفاده نکنید و یا اگر مجبور به این کار شدین حتما از لباس های رنگ روشن ونوارهای شب رنگ بر روی دوچرخه و کلاه خود استفاده نمایید.

5. مراقب ترشح اسید لاکتیک در عضلات خود باشید
اگر زمان زیادی در شیب به سمت بالا رکاب بزنید باعث ترشح اسید لاکتیک در عضلات و درد آنها می شود به همین خاطر در هنگام رکاب زدن توقف نکنید و به آرامی ادامه دهید تا اسید لاکتیک از بین برود.

6.یاد بگیرید چگونه و کی ترمزبگیرید
برای ترمز گرفتن دسته های ترمز را از انتها جایی که اهرم ها قرار گرفته اند فشار دهید تا کامل و به طور صحیح ترمز عمل کند و در زمانی که زمین خیس و لغزنده یا در سراشیبی هستین از سریع و شدید فشار دادن ترمز خود پرهیز کنید.
بیشتر
لینک مرجع