تالارگفتمان پایگاه اینترنتی امدادگران ایران

نسخه‌ی کامل: اسپانیا برای زندگی چگونه کشوری است؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
[تصویر:  c76342_.jpg]
اسپانیا برای زندگی چگونه کشوری است؟
کشور اسپانیا یک کشور سر سبز در جنوب غربی اروپا است که از شمال با فرانسه، از سمت غرب با پرتغال و از سمت جنوب با جبل الطارق همسایه است و در قسمت شرقی و کمی از منطقه جنوبی این کشور کاملا سواحل مدیترانه واقع شده است.
اسپانیا آب و هوای متنوعی دارد. در این کشور در اوج سرمای زمستان اروپا می توانید به سواحل گرم بروید و یا در اوج گرمای تابستان به مناطق خنک بروید. هوا در قسمت های مرکزی و جنوبی این کشور تحت تاثیر دریای مدیترانه است. بهترین زمان برای سفر به اسپانیا بدون تردید بهار و پاییز است.
کشور اسپانیا نزدیک به 47 میلیون جمعیت دارد که بیش از 80 درصد این جمعیت ساکن شهرهای اسپانیا هستند. دو شهر مادرید به عنوان پایتخت و بارسلونا از بزرگترین شهرهای اسپانیا هستند که شهرتی جهانی دارند.
زبان رسمی این کشور اسپانیایی است ولی زبان های گالیسی و کاتالان و چند زبان دیگر نیز در این کشور رسمیت دارد.
مردم اسپانیا از مردم ثروتمند جهان شناخته می شوند و بسیار شاد و سر زنده هستند. امید به زندگی در این کشور بالای 82 سال است. طبق آمارها مردم اسپانیا بیش از 8 ساعت در روز کار نمی کنند و مابقی زمان خود را به خواب و تفریح اختصاص می دهند. به دلیل پیر بودن این کشور که بالغ بر 40 درصد جمعیت بالای 60 سال هستند سیاست پذیرش مهاجر در این کشور مرود توجه قرار گرفته است.
مذهب رسمی اسپانیا کاتالویک است اما کمتر کسی به این موضوع اهمیت می دهد و دین خاصی در این کشور نیست. بصورت کلی زندگی در اسپانیا به دلیل رفاه بالای اجتماعی بسیار عالی است.
مشاوران ما در ساحل آفتاب آماده ارائه مشاوره تخصصی به شما برای اقامت اسپانیا هستند.
لینک مرجع