تالارگفتمان پایگاه اینترنتی امدادگران ایران

نسخه‌ی کامل: بهترین زمان برای خرید خرما
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
[تصویر:  s455510_.png]
بهترین زمان برای خرید خرما
خرما یکی از محصولات بسیار ارزشمند و استراتژیک کشاورزی ایران است. هر ساله تجار و بازرگانان بزرگی از اغلب مناطق جهان برای خرید خرما ایران وارد ایران می شوند و با خرید خرما بصورت فله و یا خرید خرما در بسته بندی های مختلف خرما ایران را در کشور خودشان و یا بعضا سایر کشورها به فروش می رسانند.
بصورت کلی خرید خرما در دو حالت انجام می شود به صورت جزئی که عمدتا خریداران معمولی مانند مردم عادی هستند و خرید خرما بصورت عمده که عمدتا تجار و شرکت های بزرگ هستند.
بهترین زمان برای خرید خرما قاعدتا زمان برداشت خرما است. در ایران انواع مختلفی از خرما ها کشت می شود و در اغلب شهرهای جنوبی ایران و بسیاری از شهرهای مرکزی ایران خرما کشت می شود و این نشان از تنوع خرما ایران دارد.
اما تمامی خرماها از حدود اواسط مرداد ماه شروع به رسیدن می کنند و در پایان شهریور و یا نهایتا اوایل مهر برداشت همه انواع خرما ها به اتمام می رسد. بنابراین یه ماه مرداد، شهریور و مهر بهترین زمان برای خرید خرما تازه است. البته که عمده نخلستان دار ها خرما خود را پیش فروش کرده اند و حتی خرمایی که برداشت می شود نیاز به سورت بندی، شستشو و درجه بندی دارد. بنابراین خرید خرما بصورت مستقیم از نخلستان ها نیز گزینه خیلی خوبی برای خرید خرما با کیفیت بخصوص برای افراد عادی جامعه نیست.
اگر به دنبال خرید خرما با کیفیت در ایران هستید، بهتر است در سال و زمان تولید خرما را روی بسته بندی خرماهای با برند های شناخته شده جستجو کنید. شرکت های بزرگ سورت بندی و بسته بندی خرما مانند خرما سیاه، با خرید خرما بصورت عمده و از قبل، آنها را به کارخانه های بزرگ و مجهز خود می برند و کاملا مکانیزه سورت بندی و دسته بندی می کنند و بعد از تعیین درجه کیفی، بسته بندی می کنند و تاریخ تولید یا بسته بندی خرما بصورت اتوماتیک برای همان روز روی محصول درج می شود و به دلیل فروش بالا معمولا انبارش خرما نمی توانند داشته باشند.
لینک مرجع