تالارگفتمان پایگاه اینترنتی امدادگران ایران

نسخه‌ی کامل: روش هاي پيشگيري از فرورفتن ناخن در انگشت
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
فرورفتن ناخن‌ها در شست بسيار دردناک و ناراحت‌کننده است و ممکن است حتي سبب اشکال در راه‌رفتن شود و به همين دليل انجمن پزشکي آمريکا روشهاي پيشگيري از فرو رفتن ناخن در انگشت را اعلام کرد.
[attachment=49]
ناخن برخي از افراد، مستعد فرو رفتن در گوشت مي‌باشد. اما علل اصلي آن شامل ناخن گرفتن غلط، شکل غير طبيعي ناخن (شکل‌ ناخن‌ بيش‌ از حد طبيعي‌ داراي‌ انحنا باشد). پوشيدن کفش نامناسب و فشار روي ديواره ناخن توسط کفش تنگ يا انگشت مجاور و تجمع چرک و عرق مي‌باشند.
انجمن پزشکي آمريکا توصيه کرده است که هنگام گرفتن ناخن، کناره‌هاي آن بايد به قدر کافي بلند باشد. اگر ناخن خيلي کوتاه گرفته شود گوشه تيز ناخن در مجاورت چين پوستي قرار مي‌گيرد و بويژه اگر فشار موضعي هم بر آن وارد آيد، ممکن است به درون پوست فرو رود، اين محيط در حضور چرک و عرق مستعد ابتلا به عفونت مي‌باشد .
آنها همچنين توصيه کردند که استفاده از کفش مناسب و کوتاه نکردن ناخن تا گوشه و باقي نماندن قسمت تيز ناخن باعث جلوگيري از رشد ناخن به داخل بافت پا مي‌گردد، هرگز ناخنها را تا گوشه‌هاي آن کوتاه نکنيد. چون ممکن است يک قسمت تيز از ناخن در بافت اطراف ناخن فرو رود و يا آن را آزرده کند. اگر ناخن خود را تا قسمت گوشه آن کوتاه کرديد، مطمئن شويد که قسمت تيزي از ناخن باقي نمانده است، از کفشهاي‌ مناسب‌ و جادار که پا را حفاظت مي‌نمايد، استفاده کنيد.
ممکن‌ است‌ لازم‌ باشد تا زمان‌ بهبودي‌ انگشت‌ پا، از کفش‌ جلوباز استفاده‌ کنيد.
ناخنهاي‌ پا را با دقت‌ کوتاه‌ کنيد. به‌ ويژه‌ افراد مبتلا به‌ ديابت شيرين يا بيماري‌ عروق‌ محيطي،‌ بايد در کوتاه‌ کردن‌ ناخنهاي‌ پا دقت‌ کنند.
در اين‌ اختلالات‌ به‌ خاطر جريان‌ خون ضعيف و مختل‌ پا، آسيب‌ به‌ پا خطرناک‌ است‌ و باعث عفونت شديدي مي‌شود.
سلام
چقدر اين مطلب جالب بود
فكر نمي‌كردم چنين اطلاعاتي هم به در امدادگرا بخورد
تشكر حالا اگر فرو رفت راه در اوردن با كمترين آسيب رو هم به بچه ها بگيد ./
لینک مرجع