تالارگفتمان پایگاه اینترنتی امدادگران ایران

نسخه‌ی کامل: به این دلایل حتما به اندونزی سفر کنید
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
اندونزی در آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه قرار دارد و در اصل یک مجمع‌الجزایر و متشکل از بیش از ۵۰ هزار جزیره است. جالب است بدانید این کشور جزیره‌ای و قوسی که در طول خط استوا کشیده شده، چهارمین کشور پرجمعیت دنیا است و جنگل های متعدد آن، دومین سطح از تنوع زیستی را در جهان در خود جای داده‌اند. این مطلب برگرفته از تور بالی نوروز 96 است .
۱- لذت بردن از مناظر شگفت‌انگیز و فوق‌العاده زیبا – جاوه شرقی
جزیره جاوه، پنجمین جزیره وسیع اندونزی و از پرجمعیت ترین آن‌ها است که بیش از ۶۵٪ جمعیت کشور در آن زندگی می‌کنند. کوه‌ها در تمام نقاط آن پراکنده شده و قسمت اعظم آن را جلگه‌ها و جنگل‌ها تشکیل می‌دهند.
۲- بهترین مناظر دنیا را در این کشور می توان مشاهده کرد – کوهستان برومو در جاوه شرقی
۳- بهترین، زیباترین و پاکیزه ترین سواحل دنیا – ساحل شرقی سوماترا
جزیره سوماترا یکی از بزرگترین جزیره‌های جهان است و با جزیره‌های جاوه، سلبس و برنئو، در مجموع، جزایر سوندای بزرگ نامیده می‌شوند. قسمت عمده آن را جلگه‌ها و نواحی پست تشکیل داده و ارتفاعات آن (از جمله کوه‌های باریسان) در کناره غربی آن تا سمت شمال گسترده شده و دارای وسعت زیادی می‌باشند. بلندترین نقطه آن قله کرینتجی (۳۸۰۰ متر) است.
۴- شالیزارهای طبقاتی در غرب سوماترا
۵- تصاویر رویایی – شهر یوگیا کارتا در جزیره جاوه
۶- تماشای کوه رینجانی در جزیره لومبوک
۷- تماشای رودخانه توبا در شمال سوماترا
۸- جنگل ابر – غروب خورشید در روستای Kerinci در جزیره سوماترا
۹- شهر جاکارتا – کرانه شمال غربی جاوه
جاکارتا بزرگترین شهر کشور اندونزی و پایتخت آن می باشد که در شمال غربی جزیره جاوا قرار دارد. قدمت شهر جاکارتا به ۵۰۰ سال پیش می رسد و امروزه یازدهمین ابر شهر پر جمعیت جهان به شمار می رود. جاذبه های گردشگری: بافت قدیم شهر (کوتا)، موزه ملی، پارک سفری، باغ برگور، باغ ارکیده، پارک آبی آنکول.
۱۰- دره های رویایی – کوه برومو
۱۱- غروب های تخیلی – غروب کنجران
۱۲- فراتر ز واقعیت – جنگل سوماترا
۱۳- کوه رینجانی: دومین کوه آتشفشانی بلند دنیا
۱۴- جزیره رویایی کاناوا
۱۵- کوه رینجانی – لومبوک
۱۶- پارک ملی Kerinci Seblat – سوماترا
۱۷- تحقق خیال – جزیره Wayag
۱۸- کوه برومو
۱۹- سواحل رویایی – Gili Trawangan
۲۰- معبد Borobudur
۲۱- بالی
بالی جزیره‌ای است واقع در کشور اندونزی که از مراکز گردشگری مهم جهان به شمار می‌‌رود. جزیرهٔ بالی جزو یک رشته‌جزایر است که جزیرهٔ جاوه در غرب آن و جزیرهٔ لومبوک در شرق آن قرار گرفته است. هنرهای گوناگون همچون رقص، تندیسگری، نگارگری، چرمگری، فلزکاری و بویژه موسیقی سبک گامِلان در این جزیره در سطح بسیار بالایی قرار دارند .
یکی از تفریح های لذت بخش که در بالی می توان انجام داد، بانجی جامپینگ است که استانداردهای جهانی و کلیه موارد ایمنی در آن رعایت شده است. پریدن از ارتفاع ۶۰ متری و احتمالا تماس کوتاهی هم با آب در انتهای مسیر تجربه ایست زیبا در بالی. در ضمن امکان پرش در شب و زیر نور ماه و همچنین برگزاری یک جشن کوچک با همراهان به افتخار زنده بودنتان وجود دارد. قبل از پرش به شما بیمه نامه آن و بعد از آن هم گواهینامه شجاعت را خواهند داد. همچنین ویدئوی عملیات شما از زمان وزن کشی تا دریافت گواهینامه شجاعت قابل خریداری بوده و تی شرت ، تاپ و کلاه بانجی جامپ با رنگ های انتخابی را نیز می توانید خریداری کنید.
۲۲- آتشفشان Ijen
از دیگر جزایر مهم اندونزی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• جزیره برنئو: قسمت اعظم این جزیره متعلق به اندونزی است که در اصطلاح محلی به آن کالیمانتان گفته می‌شود. ارتفاعات آن عمدتاً در نواحی شمالی واقع شده و قسمت اعظم آن را جنگل‌ها و جلگه‌ها شامل می‌شوند.
• جزیره سلبس (سلب): جزیره‌ای کوهستانی و مرتفع است که قسمت اعظم آن را جنگل‌ها پوشانده‌اند.
• جزیره گینه نو: نیمه غربی این جزیره که اصطلاحاً ایریان غربی گفته می‌شود و به اندونزی تعلق دارد. نواحی مرکزی و شمال غربی آن را کوه‌ها و نواحی بلند پوشانده و قسمت اعظم آن را جنگل‌ها و جلگه‌ها تشکیل می‌دهند
• جزایر سوندای کوچک (نوساتنگارا): این جزایر بین جزیره جاوه و جزیره گینه نو واقع شده‌اند و عمدتاً کوهستانی و مرتفع می‌باشند. بزرگترین جزیره‌های آن عبارتند از: سومباوا، فلورس، سومبا، تیمور و بالی.
بد نیست بدانید، کوه لوکون در جزیره سولاوسی یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های اندونزی است که فوران آن در ژوئیه ۲۰۱۱ میلادی، هزاران نفر را آواره کرد.
لینک مرجع