تالارگفتمان پایگاه اینترنتی امدادگران ایران

نسخه‌ی کامل: جایگاه ساعت ایستاده در دکوراسیون منزل 1
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
این ساعت‌ها به شدت نسبت به تغییرات دما و رطوبت حساس هستند. مانند بسیاری دیگر از اثاثیه‌های ظریف در دکوراسیون داخلی ، این وسیله نیز ممکن است دچار آسیب شود و چوب آن ورم کند یا ترک بردارد. بنابراین قرار دادن این نوع ساعت‌ها درست در مقابل در ورودی که یک راهرو برای متعادل کردن هوا ندارد، ایده خوب و مناسبی نیست».به خاطر اندازه بزرگ و وزن زاید این نوع ساعت‌ها معمولا آن‌ها را در طبقه اول به کار می‌گیرند. به دلیل قیمت بالای این ساعت‌ها معمولا از آن‌ها در قسمت‌های عمومی خانه مانند سرسرا، اتاق نشیمن یا اتاق مطالعه استفاده می‌شود.
راهرو یا سراسری ورودی:
سراسرها معمولا فضاهای پِرت زیادی دارند. ساعت‌های ایستاده معمولا گزینه مناسبی برای قرار گرفتن در چنین فضاهایی هستند جایی که نمی‌توان از آن به عنوان نشیمن یا قرار دادن یک میز کوچک استفاده کرد. دیگر فایده قرار دادن ساعت در چنین مکان‌هایی، البته بستگی به شکل و معماری خانه دارد، باعث انعکاس بیشتر صدا نسبت به قرارگیری در یک اتاق دربسته، می‌شود.ساعتی که در اینجا مشاهده می‌کنید یک ساعت عتیقه آرون میلر ساخت سال ۱۷۵۰ میلادی است که در این خانواده نسل به نسل چرخیده و تا جایی که افراد خانواده به یاد دارند این ساعت در جزئی از میراث خانوادگی‌شان بوده است. این ساعت در سرسرای جلویی خانه بوستون قرار گرفته است و بنابراین هر كسی که مقابل دری جلویی بیاید مطمئنا این ساعت را خواهد دید. طراح داخلی این خانه ، کریستین ترتل می‌گوید: «ما این ساعت را در جایی قرار دادیم تا کسی که در انتهای این راهرو طویل که یک اتاق را به آشپزخانه وصل می‌کند، نیز بتواند آن را رویت کند.»
می‌توانید ساعت را در دل دیوار جای دهید:
اگر شما جای زیادی در خانه ندارید یا مکان مناسبی که بتوان ساعت را گذاشت، می‌توانید ساعت را در فرورفتگی‌های داخل دیوار خانه جاسازی کنید. البته مسلما باید ابتدا مطمئن شوید که جای داخل دیوار برای قرارگیری ساعت کافی و مناسب است یا خیر. موقعیت دیگر برای قرار دادن ساعت در جلوی دری است که از آن استفاده نمی‌شود. ضخامت چارچوب در باید به اندازه کافی عمیق باشد تا بتوان یک ساعت ایستاده را در آن جای داد. جزئیات تزئینی قاب اطراف چارچوب در ترکیب با ساعت منظره زیبایی را به وجود آورده است و تناسبی خوبی با هم پیدا کرده‌اند.
مکان‌های بلااستفاده:
مکان‌های بلااستفاده فضاهای خوبی برای قرار دادن ساعت‌های ایستاده هستند. منظور از این مکان‌‌ها جاهایی است که هیچ کارایی ندارند. برای مثال پاگردها مکان مناسبی برای قرار دادن یک ساعت ایستاده بلند هستند.
محوطه غذاخوری:
اگر تصمیم دارید که از یک ساعت ایستاده در نزدیکی محوطه غذاخوری خانه‌تان استفاده کنید توجه داشته باشید این این ساعت خیلی نزدیک آشپزخانه و محل طبخ غذا خصوصا محلی که تهویه مناسب ندارد، نباشد. گرما و رطوبت به ساعت آسیب می‌رساند.
اتاق خواب بزرگ:
قرار دادن یک ساعت ایستاده بزرگ در اتاق خواب درست مانند طعم شکلات شیرین بیان سیاه است که ممکن است شما دوست داشته باشید یا دوست نداشته باشید. بعضی از ساعت‌‌‌ها ممکن است اهرمی داشته باشند تا از حرکت پاندول ساعت را کنترل کند یا ساعت موقع کار کردن سر و صدای زیادی نداشته باشد یا چیزی برای جلوگیری از زنگ زدن و صدا داشتن آن وجود داشته باشد. خب مسلما چنین ساعت‌هایی برای اتاق خواب مناسب‌تر هستند. بهتر قبل از قرار دادن ساعت در اتاق خواب این مسئله را با تولیدکننده ساعت یا یک متخصص ساعت چک کنید. بسیاری از اشخاص نمی‌توانند با صدای وستمینستر کوارترز (صدای زنگ یا صدای اعلام زمان اکثر ساعت‌ها) این گونه ساعت‌ها خواب راحت و آرامی داشته باشند.
قرارگیری ساعت در محیطی مدرن:
اکثر ساعت‌های ایستاده سبک و سیاقی قدیمی دارند اما این بدین مفهوم نیست که نمی‌توان از آن‌ها در خانه‌ای با طراحی داخلی مدرن استفاده کرد. در این پروژه که توسط پی‌کاک بیلدر طراحی شده است به زیبایی با قرارگیری یک ساعت آنتیک ایستاده روی یک سطح بتنی یک فضای داخلی مناسب و زیبا را پدید آورده است.
جدید در مقابل قدیم:
جوانب منفی و مثبتی در به کارگیری اثاثیه آنتیک و قدیمی در برابر اثاثیه جدید و مدرن وجود دارد. یك ساعت جدید ضمانت‌نامه دارد و به راحتی قابل سرویس است و اجزای آن به راحتی قابل تعویض هستند. از طرف دیگر ساعت‌های قدیمی زیبایی و جذابیت خود را دارند. اگر چه بسیاری از این ساعت‌‌های آنتیک نیاز به سرویس توسط متخصصین ساعت‌های قدیمی دارند به هر جهت این ساعت‌ها نسبت به مدل‌های جدیدشان از محبوبیت و جذابیت بیشتری برخوردارند. نکته‌ای که باید بدان توجه داشت این است که ممکن است فرد متخصص برای سرویس و تعمیر ساعت‌های آنتیک در نزدیکی محل زندگی شما وجود نداشته باشد.
لینک مرجع