ورود شما را به پایگاه اینترنتی امدادگران ایران خیر مقدم عرض می نماییم . جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید . جهت عضویت اینجا کلیک کنید.
تالارگفتمان پایگاه اینترنتی امدادگران ایران
اطلاعات کلی در زمینه زلزله های واقع شده در جهان - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالارگفتمان پایگاه اینترنتی امدادگران ایران (http://www.emdadgar.com/forum)
+-- انجمن: نجات (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- انجمن: نجات در آوار (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- موضوع: اطلاعات کلی در زمینه زلزله های واقع شده در جهان (/showthread.php?tid=1032)اطلاعات کلی در زمینه زلزله های واقع شده در جهان - emdadgar_shahed - 2009/04/20 09:03 AM


سلام
با توجه به کثرت و تعدد زلزله هایی که در جهان به وجود می آد و اینکه لازمه ما یه سری اطلاعات در زمینه زلزله های جهان بدونیم تا در بحران بتونیم از تجربیات و نقاط قوت اونا استفاده کنیم این تاپیک را راه انداختم .
از این به بعد در صورت وقوع زلزله در هر نقطه از جهان مطالب آموزشی ، اخبار و اطلاعات مربوط به اون را اینجا وارد می کنیم .
یا علیبیماری های روانی در زلزله بم - emdadgar_shahed - 2009/04/20 11:07 AM

مطالب برگرفته از تحقیقی در سال 1385
-------------------------------------------------
بيمارى هاى روانى در بم تا شش برابر قبل از حادثه زلزله افزايش يافته است. نتايج تحقيقات گروه كارشناسان موسسه تحقيقات بازتوانى و بهبود زندگى زنان كه در اسفند ماه در بم انجام شده است خبر از رشد بيمارى هاى روانى و اعتياد در بم دارد. اكبر روان زاده در خصوص تحقيقات انجام شده اين موسسه در ميان مردم با اشاره به روند افزايش معضلات در بم اعلام كرد: براساس بررسى هاى انجام شده در بم تكان دهنده ترين آمار در خصوص وضعيت روحى و روانى افراد بعد از حادثه به دست آمد كه براساس آن بيمارى هاى روانى تا شش برابر پيش از حادثه افزايش يافته است.» وى در ادامه گزارش خود همچنين توضيح داد: بيمارى و معلوليت جسمى بعد از حادثه بم نسبت به پيش از حادثه دو برابر شده است. آمار اعتياد نيز در اين منطقه نسبت به ساير نقاط كشور هشدار دهنده است. اين روانپزشك در تشريح مسائل به وجود آمده بعد از زلزله بم اعلام كرد: «تمام آمار و بررسى ها نشان دهنده اين است كه بافت اجتماعى شهر بم تغيير مى كند.»

وى در ادامه گزارش خود به نبود امكانات آموزشى و تفريحى اشاره كرد و با تاكيد بر آمار به دست آمده، رشد بيكارى در بم را يك تهديد دانست. گروه تحقيقاتى اين موسسه به شيوه خوشه اى _ تصادفى از ميان افرادى كه در چادر ها زندگى مى كنند ۳۶۳ چادر را تصادفى انتخاب كرده اند كه جمعيت ۷۰ هزار نفرى را شامل شده اند. كه در اغلب آنها سرپرست خانواده ها زنان بوده اند. در اين تحقيق وضعيت فعاليت كارشناسان، NGO ها، نهاد هاى دولتى و غيردولتى مورد بررسى قرار گرفت كه براى تخصصى شدن تحقيق به ۱۰ نفر از زنان بازمانده در بم كه از تحصيلات ديپلم به بالا برخوردار بوده اند آموزش هاى لازم جهت انجام تحقيق داده شده است. دليل انتخاب اين گروه نيز بومى بودن و آشنايى آنها با زبان و محيط بم بوده است. در اين تحقيق كه با هدف به تصوير كشيدن شرايط زندگى انجام گرفت، ۹/۵۵ درصد از پاسخگويان را زنان و ۱/۴۴ درصد را مردان تشكيل داده اند. بيش از نيمى از افراد از وضع چادر، اندازه و نامناسب بودن آن ناراضى بودند.

اين افراد در پاسخگويى به نياز هاى اساسى و اوليه به نبود اوليه ترين ملزومات اشاره كرده اند كه براساس آمار به دست آمده ۵/۴۰ درصد افراد به آب سالم دسترسى ندارند. ۴/۵۵ درصد نيز از وضع غذا ناراضى بودند. بيش از يك سوم جمعيت نيز در خصوص دسترسى به سرويس بهداشتى ابراز نارضايتى كرده اند. ۹/۲۸ درصد نيز دسترسى به آب و صابون براى نظافت و شست وشو را نامطلوب اعلام كرده اند و يك سوم افراد نيز مكان مناسب خواب و وسايل مناسب براى خوابيدن را بسيار نامطلوب دانسته اند. دو سوم افراد همچنين از وضعيت پوشاك ناراضى هستند. ۹/۳۶ درصد نيز در خصوص وسايل پخت وپز ناراضى بودند. اما در تحقيق انجام شده سه چهارم افراد يعنى ۸/۷۵ درصد از وضعيت هواى داخلى چادر به لحاظ گرما و غبار هوا ناراضى بودند.

نتايج پژوهش كوتاهى در بم توسط اين NGOها كه متشكل از پزشكان با تخصص هاى مختلف است در سومين ماه پس از حادثه در بقاياى اين شهر انجام شد. اين گروه با هدف بررسى وضعيت زندگى مردم بم از زبان خودشان به جهت ارزيابى خدماتى كه دريافت كرده اند انجام شد و نتيجه تحقيق ميزان رضايت بخشى و نواقص خدمات دريافت شده مردم آسيب ديده بم را مشخص كرد. اكبر روان زاده در جلسه اى كه به منظور اعلام نتايج اين بررسى ها در موسسه تحقيقات بازتوانى و بهبود زندگى زنان تشكيل شد به وضعيت محيطى خاص بم بعد از زلزله اشاره كرد و گفت: «بررسى وضعيت زندگى از ابعاد مختلف هم به لحاظ وضعيت محيطى، شرايط زيستى و ابزار و امكاناتى كه مرد بم در اختيار دارند، شرايط بهداشتى، روحى و روانى افراد حاكى از توصيه و انتظاراتى است كه افراد در آنجا دارند.» تحقيق انجام گرفته در بم با شكل دادن به پرسش و پاسخ مردم ساكن در اين منطقه صورت گرفته است كه در دو مرحله پرسش نامه ها و گردآورى اطلاعات از طريق خود مردم به اثربخشى رسيده است. اين روانپزشك در توضيح عملكرد گروه محقق همچنين توضيح مى دهد: «مشاركت افراد براى ارزيابى ها ملاك عمل گروه بود تا ملاك هايى كه كارشناسان از بيرون به آن نگاه مى كنند. رويكرد اين برنامه توجه به نقطه نظرات خود مردم بم بود.

از زلزله بوئين زهرا در سال ۱۳۴۱ به اين طرف، ايران دو زلزله بزرگ را تجربه كرده است و ۹ زلزله كوچك نيز رخ داده است. هر كدام از اين حوادث، تلفات قابل توجهى بر جاى گذاشته اند و ضايعات روانى و اجتماعى آن ساير وجوهات اجتماعى، اقتصادى و فرهنگى را نيز تحت تاثير قرار داده است. در بعضى از كشور ها بسيارى از اين بلاياى طبيعى قابل پيش بينى هستند و با تمهيداتى مى توان پيامد هاى حاصل از آن را كاهش داد ولى با كمال تاسف دانش اين موضوع در كشور ما چندان مدنظر قرار نگرفته است.»

روان زاده با تاكيد بر حساس بودن دقايق اوليه بعداز وقوع بلاياى طبيعى افزود: «هماهنگى هايى كه بايد بعد از وقوع حوادث انجام شود در بم بسيار ضعيف بود. برخى مشاهدات انستيتوى روانپزشكى تهران كه ۴۸ ساعت بعد از حادثه در كنار آسيب ديدگان حاضر شدند حاكى از اين بود كه مشكلات جامعه بم براى كادر بيمارستانى قابل درك نبود، چه بسا آنها به جز درد هاى حاصل از شكستگى و جراحت مشكل اعتياد داشتند. حتى حادثه ديدگان به كنار هم قرار گرفتن اعضاى خانواده ها اصرار داشتند، ناهماهنگى هايى كه در بى توجهى به گفته هاى مصدومان صورت گرفت نشان از شتابزدگى ايجاد شده در كار ها داشت. توجه كادر پزشكى به مسائل جسمى معطوف بود در حالى كه توجه به مشكلات روانى بسيار ضرورى مى نمود كه بايد مرحله اول مورد توجه قرار مى گرفت.

اين روانپزشك همچنين با اشاره به هجوم افراد تسلى دهنده در مراكز درمانى و بيمارستان ها متذكر شد كه روش آرام بخشى براى بازماندگان شيوه آرام سازى نبود. مردم بم نيازمند تعامل انسانى، آرامش دادن و صحبت كردن بودند. اين روانپزشك در ادامه با توضيح مراحل مختلف بروز مسائل روانى در خصوص حادثه ديدگان به آمار به دست آمده در اين مورد اشاره كرد و اولويت حادثه ديدگان را مختص خانواده هايى دانست كه پيش از اين دچار حادثه شده اند.


NGO های خارجی در كمك به بم - emdadgar_shahed - 2009/04/20 11:40 AM

اطلاعاتی در مورد NGO های خارجی در كمك به بم
-------------------------------------------------------------

رئيس بهزيستي استان كرمان: ان جی او هاي خارجي بيش از دو برابر دولت به مددجويان بم كمك كردند

ان جی او هاي خارجي بيش از دو برابر دولت به مددجويان بم كمك كردند
خبرگزاري فارس: رئيس بهزيستي استان كرمان گفت: انجمن ها و سازمانهاي غير دولتي خارجي طي دو سال گذشته بيش از دو برابر دولت به زلزله زدگان بم و مددجويان تحت پوشش بهزيستي كمك كردند.

محمد ستايش در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي فارس افزود: دولت از پارسال تاكنون فقط 4/4 ميليارد تومان به بهزيستي بم كمك كرده است در حالي كه پيشنهاد ما براي سال 83 در حدود 14 ميليارد تومان بود كه با 8 ميليارد تومان آن موافقت و فقط 4/4 ميليارد تومان آن هم در زماني نامناسب در استفند ماه سال گذشته و فروردين امسال پرداخت شد، امسال هم تقاضاي 9 ميليارد تومان اعتبار براي بهزيستي بم داشتيم كه تاكنون ريالي وصول نشده است.
وي ادامه داد: براي پرداخت مستمري به مددجويان بمي مسئله را به صورت استئثنايي ديديم و قرار شد به طور ميانگين بين 30 تا 40 هزار تومان به هر خانواده تحت پوشش يا كودك بي سرپرست پرداخت شود كه تا پايان سال گذشته پرداخت شد ولي امسال نتوانسته ايم هيچ كمكي به اين افراد بكنيم.
رئيس بهزيستي استان كرمان اضافه كرد: در زمان حاضر 1500 خانوار زن سرپرست، 1600 فرزند بدون والدين و 1700 معلول ناتوان كه 245 نفر آنها قطع نخاعي هستند به غير از افراد پشت نوبت بايد از بهزيستي مستمري دريافت كنند كه متاسفانه توان كمك مالي به آنان را نداريم تازه اين آمار در حالي اعلام مي شود كه افرادي كه به هر نحوي مي توانستند از جاهاي ديگر كمك بگيرند جدا شده‌اند.
وي گفت: بيشتر كمكهايي كه به زلزله زدگان و مددجويان بم در دو سال گذشته و به خصوص در سال 83 انجام شده است از سوي NGO هاي خارجي به خصوص يونيسف و انجمن HI فرانسه بوده است، بونيسف طي سال گذشته 58 مهد كودك را در شهر بم راه اندازي كرد، 14 دفتر بازپيوند و حمايت حقوقي و مشاوره رواني و اجتماعي از كودكان و نوجوانان را در بم تاسيس كرد، علاوه بر آن 10 ز خانه فرهنگي- تربيتي براي كودكان 7 تا 18 سال بمي در اين شهر راه اندازي كرد كه 5تاي آنها اكنون تحت مديريت بهزيستي و 5 تاي ديگر در اختيار كانون پرورش كودكان و نوجوانان است.
وي ادامه داد: كمكهاي مالي يونيسف تا پايان سال ميلادي 2005 به پايان مي رسد و تا چند روز آينده از اين شهر مي روند و كمكهاي آنها در حد آموزش به كودكان و نوجوان محدود مي شود.
ستايش گفت: در مجموع حدود 30 ان جی او خارجي در شهر بم فعاليت داشتند كه علاوه بر يونيسف مي توان از موسسه HI فرانسه كه يك مركز فيزيوتراپي مجهز براي معلولان افتتاح كرد، موسسه آمريكايي الاصل ERFO كه با اعتباري بالغ بر يك ميليارد و 100 ميليون تومان براي 700 كودك زير 18 سال بمي دفترچه سپرده افتتاح كرد، موسسه مرسي كرت چند مليتي كه يك چاپخانه به ارزش 300 ميليون تومان در بم راه اندازي كرد، نام برد علاوه بر آن انجمن SVA ژاپن، CTZ آلمان، موسسه النجاري مالزي؛ انجمن امداد اسلامي پاكستان، انجمن ياوري فرانسه، انجمن فرانسوي الاصل كودكان بم كه اعضاي آن ايراني هستند، انجمن مهندسان ايراني مقيم هامبورگ، انجمن سوئدي NEED ART، انجمن ACT هلند در اين زمنيه خدمات بزرگي را به آسيب ديدگان بمي ارائه كردند همچنين بانك توسعه اسلامي نيز در اين زمينه همكاري خوبي داشت.
وي افزود: انجمنها و سازمانهاي غير دولتي ايراني زيادي نيز در اين زمينه فعال بودند كه در اين زمينه مي توان به انجمن همياران سبز تهران، ستاد احياي ارزشها، موسسه خيريه بم، انجمن دوستداران كودك و به خصوص انجمن مادر و كودك كمكهاي بسياري كردند.
رئيس بهزيستي استان كرمان اضافه كرد: كمكهاي ان جی او هاي خارجي و به خصوص يونيسف در شهرستان بم را مي توان بزرگترين مداخلات سازمان ملل و سازمانهاي غير دولتي جهان تاكنون دانست.


RE: اطلاعات کلی در زمینه زلزله های واقع شده در جهان - y741178881 - 2017/07/19 07:43 AM

ralph lauren uk
nike shoes
ray ban sunglasses outlet
michael kors uk
nike shoes
louboutin shoes
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
nike outlet
kate spade sale
ugg boots
ugg outlet
oakley sunglasses
ugg boots
pandora jewelry
ray ban sunglasses outlet
nike store
ugg outlet
ugg outlet
ugg outlet
michael kors outlet
nike blazer pas cher
ugg boots
ugg boots
los angeles lakers jerseys
chicago bulls jersey
michael kors handbags
kate spade outlet
michael kors outlet
nike air huarache
michael kors outlet
ugg boots
ray ban sunglasses outlet
green bay packers jerseys
ugg outlet
michael kors outlet online
true religion outlet
coach outlet
coach bags
michael kors uk
ugg boots
michael kors outlet
cheap ugg boots
polo ralph lauren
colts jerseys
coach outlet
armani exchange
michael kors handbags
toms shoes
coach outlet
christian louboutin sale
ed hardy uk
ugg boots
nike outlet
new england patriots jerseys
nike blazer
valentino outlet
cheap jordan shoes
bills jerseys
ugg outlet
christian louboutin shoes
ugg boots
converse trainers
ugg boots
cowboys jerseys
coach outlet
ugg outlet
ugg boots
chiefs jersey
pandora outlet
nike shoes
ugg boots
adidas nmd
oakley sunglasses
pittsburgh steelers jersey
longchamp handbags
jordan shoes
ugg boots
michael kors outlet
miami heat jersey
supra sneakers
oakley sunglasses
ugg outlet
kobe 9
michael kors outlet
jerseys wholesale
true religion outlet
michael kors handbags
ed hardy
yeezy boost 350 white
versace jeans
mont blanc outlet
nhl jerseys
yeezy boost 350 white
mlb jerseys
coach outlet
ferragamo outlet
polo ralph lauren outlet
nike air force 1
ed hardy uk
fitflops
coach outlet
nike tn
michael kors outlet
broncos jerseys
polo ralph lauren
nike factory outlet
ralph lauren outlet
ugg boots
ugg boots
nike huarache
michael kors handbags
sac longchamp
fitflops sale
reebok shoes
coach bags
nike huarache
gucci sito ufficiale
oakley sunglasses
rolex replica
jordan shoes
christian louboutin shoes
christian louboutin shoes
coach outlet
moncler jackets
christian louboutin shoes
ugg boots
hugo boss sale
oakley sunglasses
clippers jersey
coach outlet
ugg outlet
michael kors outlet
nike outlet
nike trainers
giants jersey
christian louboutin sale
coach outlet
cleveland cavaliers jerseys
ugg outlet
longchamp outlet
ugg boots
cheap jordan shoes
cheap nfl jerseys
ralph lauren outlet
nike huarache
michael kors uk
jimmy choo shoes
hugo boss sale
jordan shoes
ugg boots
nike shoes
hugo boss suits
nba jerseys
ugg outlet
coach outlet store online
new balance shoes
cheap oakley sunglasses
mbt shoes outlet
louis vuitton sacs
nike tn
ugg outlet
coach outlet online
oakley sunglasses
michael kors uk
fitflops sale
jordan shoes
kobe 9
ugg boots
ray ban sunglasses
mlb jerseys
jordan 4
nike shoes
rolex watches
cheap oakley sunglasses
ralph lauren uk
ralph lauren outlet
michael kors handbags
skechers shoes
jordan 8
jerseys wholesale
fitflops
nike outlet
ugg outlet
michael kors bags
new balance shoes
ugg boots
new york knicks jersey
nike free run
nike huarache
gucci sito ufficiale
ray ban sunglasses outlet
jordan 4
atlanta falcons jerseys
mont blanc outlet
pandora outlet
nike trainers
true religion outlet
nike huarache
ugg outlet
true religion outlet store
yeezy shoes
kate spade sale
ugg outlet
michael kors purses
ugg boots
ralph lauren outlet
air jordan uk
ugg outlet
prada outlet
ugg boots
michael kors purses
ray ban sunglasses
cheap ugg boots
nike roshe
polo ralph lauren
michael kors outlet
true religion outlet store
snapbacks wholesale
ugg boots
ray ban sunglasses
nike outlet
rolex watches
rolex replica watches
redskins jerseys
coach outlet
ralph lauren uk
ugg outlet
replica watches
michael kors outlet
cheap ray ban sunglasses
michael kors handbags
nike air huarache
ugg boots
ugg boots
ray ban sunglasses
mont blanc outlet
omega watches sale
jacksonville jaguars jersey
true religion outlet
ugg boots
toms shoes
polo ralph lauren
ugg outlet
ugg boots
nike air max 90
ed hardy
ecco outlet
jordan shoes
louboutin shoes
polo ralph lauren
ugg outlet
nike huarache
chargers jerseys
ugg outlet
michael kors outlet
ray ban sunglasses outlet
michael kors bags
louboutin shoes
browns jerseys
jordan 4
cheap ray ban sunglasses
michael kors handbags
polo ralph lauren
nike trainers
kate spade outlet
eagles jerseys
ugg boots
sac longchamp
omega watches sale
michael kors uk
ralph lauren
cheap ugg boots
nhl jerseys
mont blanc outlet
christian louboutin shoes
boston celtics jersey
coach outlet store
jordan shoes
michael kors handbags
oakley sunglasses
gucci shoes
ugg boots
rolex replica watches
nike outlet
ugg outlet
coach outlet
nike outlet
ugg boots
louis vuitton sacs
jets jersey
ray ban sunglasses outlet
michael kors outlet
michael kors handbags outlet
adidas nmd
nike store
ralph lauren polo
fitflops sale
ugg outlet
pandora outlet
prada outlet
polo ralph lauren
ugg boots
coach outlet online
coach factory outlet
nike air force 1
mont blanc outlet
ugg outlet
ugg outlet
coach outlet store
ugg outlet
converse trainers
coach outlet online
ray ban sunglasses
oakland raiders jerseys
carolina jerseys
49ers jersey
oakley sunglasses
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
nba jerseys
louboutin shoes
coach outlet
kate spade sale
oklahoma city thunder jerseys
fitflops sale
polo ralph lauren outlet
michael kors outlet
christian louboutin shoes
michael kors bags
ugg boots
michael kors bags
golden state warriors jerseys
michael kors outlet
coach outlet online
michael kors handbags
tennessee titans jersey
valentino outlet
ugg boots
polo ralph lauren
oakley sunglasses
ugg boots
ugg boots
coach outlet online
replica watches
ralph lauren outlet
nike free run
mont blanc outlet
versace jeans
michael kors outlet
true religion outlet
bengals jersey
fitflops shoes
ugg outlet
ugg boots
jordan shoes
ecco outlet
cheap ugg boots
ralph lauren uk
polo ralph lauren
polo ralph lauren
houston texans jerseys
ferragamo outlet
skechers shoes
ugg boots
michael kors uk
ray ban sunglasses
fitflops
ralph lauren outlet
baltimore ravens jerseys
coach outlet
jimmy choo shoes
michael kors outlet
ugg boots
armani exchange
ugg outlet
ugg outlet
snapbacks wholesale
ugg boots
jordan 8
ralph lauren polo
nike outlet
longchamp handbags
oakley sunglasses
new orleans saints jerseys
gucci shoes
nike shoes
michael kors handbags
adidas nmd
detroit lions jerseys
cheap basketball shoes
saics running shoes
michael kors uk
supra sneakers
longchamp outlet
rolex replica
michael kors uk
ugg boots
adidas nmd
nike roshe
minnesota vikings jerseys
cheap nfl jerseys
hermes belts
san antonio spurs jerseys
moncler jackets
nike blazer pas cher
nike blazer
nike factory outlet
michael kors bags
ralph lauren
pandora jewelry
yeezy shoes
hermes belts
ugg boots
air jordan uk
nike air max 90
michael kors bags
michael kors outlet online
dolphins jerseys
kate spade sale
michael kors handbags outlet
coach outlet
michael kors handbags
arizona cardinals jerseys
true religion outlet
michael kors handbags
pandora outlet
nike trainers
coach outlet store online
fitflops
polo ralph lauren
polo ralph lauren
jordan shoes
cheap basketball shoes
fitflops shoes
coach factory outlet
hugo boss suits
bears jerseys
ray ban sunglasses
mbt shoes outlet
jordan 4
seahawks jersey
coach outlet
coach outlet
ugg boots
ugg boots
coach outlet online
reebok shoes
saics running shoes


RE: اطلاعات کلی در زمینه زلزله های واقع شده در جهان - zzzzz - 2018/06/12 08:19 AM

bottega
fitflops shoes
oakley sunglasses wholesale
michael kors outlet online
coach outlet
issey miyake
off white clothing
coach outlet online
canada goose jackets
tennessee titans jersey
canada goose outlet
saics running shoes
vibram fivefingers shoes
pandora jewelry
pandora
polo ralph lauren
new york knicks jersey
ray ban eyeglasses
canada goose jackets
air max 90
michael kors outlet online sale
cleveland cavaliers jerseys
michael kors handbags
hugo boss sale
jets jersey
coach factory outlet
ray ban sunglasses
coach outlet
tory burch handbags
fitflops sale clearance
ray ban sunglasses
mbt shoes
true religion jeans
nike shoes
pandora
canada goose outlet
christian louboutin shoes
nike huarache femme
hugo boss outlet
ralph lauren outlet
nfl jerseys
broncos jerseys
pandora charms
mlb jerseys
nike air max 90
nike outlet
kate spade outlet online
moncler
nike outlet
golden goose shoes
nike presto femme
christian louboutin shoes
boston celtics jersey
nike air jordan
christian louboutin shoes
manolo blahnik
ferragamo shoes
canada goose
lacoste outlet
ed hardy clothing
true religion jeans
michael kors handbags sale
ralph lauren outlet
coach outlet
yeezy boost 350
polo ralph lauren
pandora charms outlet
soccer boots
jordan shoes
manolo blahnik outlet
ralph lauren outlet
nike factory outlet
49ers jersey
coach outlet online
coach outlet online
ralph lauren outlet
pandora outlet
superdry clothing
coach outlet
fitflops sale
nike blazer pas cher
longchamp outlet
pandora jewelry outlet
nike huarache
nhl jerseys
jacksonville jaguars jersey
oakley sunglasses
nike huarache
coach outlet online
nike chaussure
dsquared2
oakley sunglasses
coach factory outlet
louboutin shoes
off-white clothing
kate spade outlet
nike air huarache
fitflops sale clearance
moncler jackets
polo ralph lauren
nike shoes
pandora
ray ban eyeglasses
clippers jersey
nike shoes
michael kors outlet
moncler online
football soldes
true religion outlet
supreme outlet
longchamp handbags
nike shoes
jordan 8
coach factory outlet
nike outlet
coach outlet
ray ban eyeglasses
off white outlet
bills jerseys
ralph lauren uk
chrome hearts
nike store
true religion jeans
coach outlet online
canada goose jackets
canada goose outlet
christian louboutin shoes
moncler jackets
mlb shop
coach handbags
ralph lauren uk
browns jerseys
coach outlet online
nike air max 95
oakley sunglasses
coach outlet online
valentino shoes
moncler outlet
bottega veneta
moncler online outlet
arizona cardinals jerseys
christian louboutin shoes
polo ralph lauren outlet
nike soldes
christian louboutin shoes
vibram fivefingers
cheap nhl jerseys
adidas superstars
kate spade outlet
coach outlet
new orleans saints jerseys
snapbacks wholesale
ultra boost
canada goose outlet
nike air huarache
nike air max
moncler online
golden goose shoes
kate spade outlet online
polo ralph lauren
nike huarache
nba jerseys
canada goose outlet
jordan shoes
canada goose uk
oakley sunglasses
pandora jewelry
jordan shoes
kate spade outlet online
salomom shoes
pandora
air jordan 8
hermes belt
michael kors handbags
nike presto
jimmy choo shoes
christian louboutin shoes
canada goose jackets
canada goose jackets
ralph lauren outlet
moncler online
polo ralph lauren outlet
hermes belts
true religion outlet store
supreme clothing
bengals jersey
pandora
soccer shoes
christian louboutin shoes
moncler jackets
redskins jerseys
moncler jackets
manolo blahnik shoes
fitflops
coach outlet store online
basketball shoes
nike roshe
ralph lauren uk
pandora charms
oakley sunglasses
supreme shirt
reebok
cheap jordan shoes
canada goose jackets
ralph lauren uk
ralph lauren outlet
jordans
mbt
true religion outlet
pandora charms outlet
michael kors handbags
coach outlet
fitflops sale clearance
mulberry handbags
kate spade outlet online
moncler outlet
coach outlet
ugg boots
mbt shoes
canada goose outlet
ralph lauren uk
moncler jackets
true religion outlet
coach outlet
air jordan 4
coach factory outlet
jordans
bears jerseys
polo homme pas chère
coach outlet online
coach outlet online
ralph lauren outlet
nike factory store
kate spade outlet online
air jordan uk
ralph lauren outlet
salomon
ray ban sunglasses
houston texans jerseys
coach outlet
ecco outlet
prada outlet
supreme clothing
nike shoes
pittsburgh steelers jersey
moncler jackets
nhl jerseys wholesale
yeezy shoes
coach outlet
nike air max 95 ultra
skechers outlet
coach outlet
moncler online outlet
off white nike
true religion outlet
michael kors outlet online
nike trainers
nike shoes
ralph lauren outlet
canada goose outlet
coach outlet online
longchamp bags
oakley sunglasses
oakland raiders jerseys
oakley sunglasses wholesale
pandora charms
canada goose jackets
off white jordan 1
christian louboutin outlet
moncler outlet
ralph lauren outlet
nike tn pas cher
maillot football pas cher
prada handbags
cheap nfl jerseys
ralph lauren uk
michael kors handbags
coach outlet online
longchamp handbags
off white shoes
mulberry uk
coach outlet
louboutin shoes
prada shoes
moncler online outlet
oklahoma city thunder jerseys
michael kors outlet
tods shoes
oakley sunglasses wholesale
giuseppe zanotti sneakers
baltimore ravens jerseys
coach outlet
supreme shirt
nike air max 90
nike tn
coach factory outlet
golden goose sneakers
nike trainers uk
oakley glasses
nike trainers
vibram five fingers
ray ban sunglasses
coach outlet online
nike outlet store
converse trainers
nike tn pas cher
polo pas cher
coach outlet online
oakley sunglasses wholesale
converse shoes
cheap jordans
michael kors
michael kors outlet online
michael kors outlet
adidas superstar
polo ralph lauren
football pas cher
adidas outlet online
kate spade outlet
jordan shoes
moncler outlet
moncler outlet
issey miyake perfume
coach outlet
true religion outlet
moncler online outlet
nike huarache
pandora
nike air max 2017
tory burch outlet
off-white clothing
coach outlet online
nike chaussure femme
canada goose jackets
nike shoes
true religion jeans
canada goose jackets
michael kors outlet online
kate spade handbags
ralph lauren uk
canada goose jackets
oakley sunglasses wholesale
air huarache
dolphins jerseys
nike factory store
nike shoes for men
ultra boost 3.0
coach factory outlet
ralph lauren outlet
pandora outlet
red bottom
skechers shoes
coach outlet
nike outlet store
jordans
nike blazer
coach factory outlet
ralph lauren outlet
oakley sunglasses
true religion jeans
oakley sunglasses
nike factory
christian louboutin outlet
salomon
ralph lauren uk
ralph lauren uk
nike requin
christian louboutin shoes
nike huarache
salomom shoes
nike shoes for women
giants jersey
giuseppe zanotti
off white clothing brand
moncler online
coach outlet
pandora outlet
coach outlet online
fitflops sale
adidas outlet
kate spade outlet
adidas yeezy
ralph lauren uk
michael kors uk
polo ralph lauren outlet
cheap oakley sunglasses
ecco shoes
canada goose jackets
dsquared
nike outlet
ralph lauren outlet
cheap nike shoes
off white clothing
ralph lauren uk
prada shoes
canada goose outlet
ralph lauren uk
canada goose jackets
ralph lauren uk
pandora jewelry
cheap snapbacks
pandora
kate spade outlet
ferragamo outlet
coach outlet
michael kors outlet
super dry
coach outlet
adidas nmd runner
adidas football soldes
pandora charms outlet
minnesota vikings jerseys
christian louboutin sale
longchamp outlet
new nike shoes
polo pas chère
cheap basketball shoes
coach outlet
nike trainers
green bay packers jerseys
oakley sunglasses wholesale
los angeles lakers jerseys
pandora
air max 90
off white
supreme new york
adidas yeezy
ralph lauren outlet
pandora
oakley sunglasses wholesale
pandora
michael kors outlet
yeezy boost 350 v2
ray ban eyeglasses
michael kors outlet online
chicago bulls jersey
cheap nba jerseys
pandora charms outlet
ralph lauren uk
coach outlet online
red bottom shoes
nike air huarache
nike requin pas cher
pandora jewelry outlet
ed hardy uk
coach factory outlet
atlanta falcons jerseys
colts jerseys
coach outlet online
dsquared
pandora jewelry
coach outlet online
new england patriots jerseys
adidas nmd
jordan 4
pandora charms
ralph lauren uk
coach outlet
huaraches
tn pas cher
nike outlet
jordan shoes
クロムハーツ
pandora jewelry
dsquared2
ugg boots uk
detroit lions jerseys
louboutin shoes
pandora jewelry outlet
reebok shoes
michael kors handbags outlet
christian louboutin outlet
canada goose outlet
asics shoes
jordan shoes
golden goose
louboutin shoes
michael kors uk
nike roshe run
nike soldes femme
louboutin shoes
yeezy
louboutin shoes
true religion outlet
red bottom shoes
golden goose sneakers
canada goose outlet
pandora jewelry
polo lacoste
tods outlet
moncler jackets
basket nike femme
jimmy choo outlet
christian louboutin shoes
coach outlet
red bottom
seahawks jersey
miami heat jersey
off white jordan 1
nike huarache
chargers jerseys
oakley sunglasses
pandora jewelry
eagles jerseys
adidas shoes
moncler uk
michael kors handbags
chiefs jersey
ralph lauren outlet
fitflops sale clearance
cheap jordans
canada goose uk
nike factory outlet
true religion outlet store
christian louboutin outlet
off white shoes
ralph lauren outlet
louboutin shoes
adidas ultra boost
mbt shoes outlet
pandora charms
coach outlet
golden state warriors jerseys
canada goose jackets
san antonio spurs jerseys
true religion outlet
michael kors outlet clearance
nike shoes
kate spade outlet
michael kors outlet
basket nike
nike outlet
ray ban sunglasses
golden goose
carolina jerseys
michael kors handbags
coach outlet
cheap ray bans
ralph lauren outlet
valentino
cowboys jerseys
zzzzz2018.6.12


RE: اطلاعات کلی در زمینه زلزله های واقع شده در جهان - Meeniwo9471 - 2018/06/29 08:10 AM

asd20180629
kyrie irving shoes
north face outlet online
pandora jewelry 70 off clearance
off white nike
under armour outlet online
win like 82
curry 4 shoes
ugg slippers
red bottom shoes
clarks shoes for women
nike cortez
vapor max
calvin klein outlet
goyard bags
wholesale nfl jerseys
nmd r1
nike air max 2018
christian louboutin men
pandora earrings
supreme clothing
oakley eyeglasses
adidas ultra boost
clarks shoes
tory burch handbags
kyrie 3
adidas yeezy
pandora bracelet charms
jordan 11 win like 96
uggs clearance
longchamp handbags
vapormax plus
nike uptempo
red 11s
pandora charms
ray ban sunglasses
timberland pro
vapor max
nike vapor max
off white vapormax
puma outlet
kd 10 shoes
north face jackets
cheap nfl jerseys china
nike shoes
replica rolex
birkenstock sandals
yeezy boost
uggs official site
skechers outlet
cortez
pandora canada
tory burch outlet
timberland shoes
asics shoes
nike outlet store online
coach outlet online
yeezy shoes
nike factory
kyrie 4
pandora charms
huaraches nike
coach outlet
canadian goose jacket
ultra boost
yeezy boost 350 v2
pandora jewelry
north face jackets for women
fitflop
nike air max plus
jordan 11 red
polo outlet online
pandora necklace
uggs official site
lebron 15
red bottom shoes for women
fitflops
yeezy shoes
new jordans
canadian goose
adidas nmd
birkenstock
puma shoes
ecco
pandora bracelet
pandora bracelet
adidas outlet online
rihanna fenty puma
fake yeezys
jimmy choo outlet
adidas yeezy
kobe bryant shoes
red bottom
red jordan 11
nike outlet online
under armour clearance
yeezy zebra
nike air max 270
kyrie 4 confetti
salvatore ferragamo shoes
pandora jewelry outlet
pandora ring
converse shoes
air jordan shoes
north face outlet online
nike vapor max plus
pandora jewelry official site
nike air vapormax
asics running shoes
oakley sunglasses for men
longchamp
celine handbags
barbour jackets
ralph lauren factory store
golden goose
pandora jewelry official site
north face sale
clarks shoes for women
yeezy boost 350 v2
vapor max
canada goose sale
curry 4
louboutin mens
louboutin boots
goyard
yeezy beluga
jordan retro
new jordans 2018
timberland outlet stores
kate spade handbags
christian louboutin mens shoes
timberland outlet
coach outlet store
adidas yeezy boost
jordan shoes
fenty puma
supreme hoodie
vapormax flyknit
cheap air max 95
valentino outlet
north face clearance
canada goose jackets
fake yeezy
birkin bag
converse outlet
replica watches
michael jordan shoes
timberland boots for men
mbt
balenciaga triple s
nike outlet store
pandora bracelet
north face jackets
reebok outlet
tommy hilfiger outlet online
louboutin shoes
nike kyrie 4
fitflop
adidas outlet
yeezy boost 350 v2
beats wireless
michael kors outlet
air jordan retro 11
michael kors outlet
curry basketball shoes
balenciaga sneakers
longchamp bags