ورود شما را به پایگاه اینترنتی امدادگران ایران خیر مقدم عرض می نماییم . جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید . جهت عضویت اینجا کلیک کنید.
تالارگفتمان پایگاه اینترنتی امدادگران ایران
وکیل کیست ؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالارگفتمان پایگاه اینترنتی امدادگران ایران (http://www.emdadgar.com/forum)
+-- انجمن: متفرقه (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- انجمن: متفرقه :: عمومی (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- موضوع: وکیل کیست ؟ (/showthread.php?tid=12857)وکیل کیست ؟ - vakilp1 - 2018/04/18 12:52 PM

وکیل کسی است که از طرف شخص دیگری چه حقوقی و چه حقیقی، به موجب اجرای عقد وکالت برای انجام کاری مأمور و نایب موکل خود می‌شود. وکیل به مشتریان خود مشاوره حقوقی می دهد و در برخی موارد به عنوان نماینده آنها در مسیر حقوقی و قضایی عمل می کنند.

وکیل یاری دهنده عدالت است. وکلا پیوسته نقش برجستهای در اجرای عدالت داشته اند و از همین رو اختیاراتی به آنها داده شده و تکالیفی بر عهده آنها گذاشته شده است. محاکم نمیتوانند نسبت به وکیل از آن جهت که نمایندگی موکل را بر عهده گرفته و به او یاری میرساند بی تفاوت باشند یا حتی او را طرف دعوا بشمار آورند. بلکه در راه وظیفه اجرای عدالت که قانون به او داده است وکیل را باید در هیات دادگستری همکار خود بدانند. پیرو این ویژگی که برای وکیل شناخته شده تکالیف و حقوقی نیز برای او ایجاد شده است. حق این که دادگاه اظهارات او را هر اندازه که برای بیان مدافعاتش لازم باشد بشنود. در محدوده مقررات حاکم بر حوزه قضایی میتواند دستمزد خود را دریافت نماید. حق دارد طرز به کارگیری وقت خود را تنظیم کند و مثل یک محکوم به اعمال شاقه از یک دادگاه به دادگاه دیگر نرود و از یک جلسه بازپرسی به جلسه کارشناسی نشتابد بلکه امکان آن را داشته باشد وقت خود را طوری تقسیم کند که بتواند از حقوق موکلش دفاع کند.

وکیل دادگستری نباید مسؤولیت هایش را از یاد ببرد و حق ندارد برای سوء رفتارهایی که امروزه در خیلی از اعضای جامعه ی وکلا مشاهده می شود، مظلوم نمایی و فرافکنی بکند، ولی واقعیت این است که او برای انجام مطلوب وظایفش، نظام تقنینی برآمده از انتخابات آزاد که بر مصوبات اش واقع بینی، خرد جمعی و احترام به حقوق شهروندی حاکم باشد، لازم دارد. نظام قضایی مستقل، پاک و متخصص لازم دارد. نظام صنفی جامع، کارآمد و قاطع لازم دارد. این ها اصلی ترین امکانات و ابزار دفاع مطلوب از حق و اجرای عدالت از سوی وکیل دادگستری به شمار می روند.

وکیل ما با دارا بودن 12 سال سابقه کار در عرصه های مختلف اعم از حقوقی، کیفری، خانوادگی و ملکی میتواند بهترین گزینه برای شما عزیزان باشد. شما میتوانید با تماس با دفتر وکالت ما جهت اخذ نوبت برای مشاوره رایگان اقدام نمایید.
وکیل


RE: وکیل کیست ؟ - mazda20 - 2019/08/12 09:12 PM

حقوق بین الملل چیست ؟ موسسه حقوقی بین المللی چیست ؟ وکیل بین المللی چه شخصی است؟ حقوق بین الملل دارای چه شاخه های بین المللی است ؟ می خواهید در باب وکالت و وکیل بین المللی و مفهوم حقوق بین الملل بیشتر بدانید ؟
این مقاله به طور بسیار خلاصه و به دور از زیاده گویی ، نکات اصلی در باب مفهوم حقوق بین الملل و وکیل بین المللی را شرح می دهد .
پیش از هرچیزی لازم است بدانید که حقوق دارای شاخه های اصلی و متفاوت است . برای مثال حقوق داخلی از یک مقسم دارای شاخه ی حقوق عمومی و حقوق خصوصی است .
در یک مقسم دیگر حقوق تقسیم می شود به موضوع حقوق مدنی وحقوق کیفری .
و اما در باب حوزه فعالیت ، حقوق تقسیم می شود به حقوق داخلی و بین الملل.
وکیل حقوق داخلی و یا اساسا حقوق داخلی به اموری می پردازد که در اثر قوانین داخلی چهارجوبی مجزا و متفاوت دارد و اساسا مطابق قوانین یا به صورت آمرانه یا به صورت تکمیلی و تفسیری در کشور دارای آثار بر روی اتباع آن کشور می باشد .
در نظام حقوق داخلی چهار عامل به عنوان عوامل اصلی دیگر حقوق قرار دارند که شامل :
۱-قانون
۲-قانون تکمیلی-تفسیری
۳-عرف
۴-دکترین
هرچند که نظام حقوق داخلی از حقوق بین الملل متفاوت است اما در ادامه خواهید دید که همین منابع و عوامل در حقوق بین الملل هم تاثیر گذار است .
قاضی داخلی در در محاکم حقوقی ، کیفری ، اداری ، نظامی ، انتظامی و محاکم تخصصی موضوع را بررسی و رای صار می کند.
در حقوق بین الملل اما موضوع متفاوت است . بازیگران اصلی فراسوی مرز یک کشور با یک عامل خارجی درگیر هستند .

[تصویر:  %D9%85%D9%88%D8%B3%D8%B3%D9%87-%D8%AD%D9...00x125.jpg]

حقوق بین الملل خود به دو شاخه اصلی تقسیم می شود :
حقوق بین الملل عمومی
حقوق بین الملل خصوصی
سایر مفاهیم حقوق بین الملل در زیر شاخه این مفاهیم می آید برای مثال مفهوم حقوق تجارت بین الملل در زیر شاخه حقوق بین الملل خصوصی قرار می گیرد .
در اینجا برای آنکه موضوع شفاف تر باشد ما به توضیح و تفاوت این دو موضوع می پردازیم. موسسه حقوقی و داوری بین المللی هر دوی این موارد را بر عهده دارد.
حقوق بین الملل عمومی به موضوعات بین کشورها پرداخته و روابط کشورها را با هم بررسی می کند .
اگر دو دولت طرف یک دعوا باشند محل ورود نظام بین الملل عمومی است غیر از سازمان ملل و چند نهاد و سازمان وابسته بین المللی بسیار مشهور . سایر نهاد های حقوقی هر چقدر هم که مشهور و معروف باشند ، اگر دولت نباشند در چهارچوب حقوق بین الملل عمومی قرار نمی گیرند .
حقوق بین الملل عمومی دارای دو داگاه و نظام قضایی اصلی و چند دادگاه فرعی است .
اگر موضوع اختلاف قراردادی با موضوع مدنی باشد و در حوزه ی حقوق بین الملل عمومی باشد به دادگاهICJ ارجاع می شود .
موسسه حقوقی در موضوعات بین المللی دارای تخصص خاص بوده و آمادگی دارد در تمام موضوعات تخصصی در کنار شما باشد .
منظور از ICJ همان دادگاه یا دیوان بین المللی دادگستری است ؟ International Court Of Justice
اگر موضوع در زمینه کیفری باشد و به قواعد حقوق بین الملل عمومی قرار گیرد به دادگاه یا دیوان بین المللی کیفری ارجاع می شود
دیوان بین المللی کیفری به تمام موضوعات بین المللی کیفری که توسط دولتها یا سران دولتها صورت گرفته می پردازد .Icc مخفف International coart of crim می باشد .
در واقع حقوق بین الملل عمومی موضوع حقوق بین الملل خصوصی مطرح می شود .
حقوق بین الملل خصوصی به روابط اشخاص حقیقی یا حقوقی در فراسوی مرزها می پردازد .
فرض کنید دو نفر از کشور متفاوت با هم ازدواج کنند ، در اینجا کدام کشور صالح به اعمال قانون است ؟
رابطه بین اتباع کشورها در نظام فراسوی مرزها چگونه است ؟
این موضوعات ساده تا موضوعی که حتی یک طرف آن دولت و طرف دیگر آن یک شخص حقیقی یا حقوقی باشد ،همگی در قواعد حقوق بین الملل خصوصی مطرح می شود .
بعضی از مهم ترین نکات مرتبط به حقوق بین الملل خصوصی بحث اتباع خارجی ، تابعیت ، اقامت ، ازدواج در سطح بین الملل ، تجارت بین الملل ، تعارض قوانین، صلاحیت محاکم و … می باشد شرایط دفتر وکالت با فعالیت به صورت بین المللی کاملا متفاوت است.


RE: وکیل کیست ؟ - vakil_hoghooghi - 2019/10/30 03:29 PM

وکیل سرعت حل پرونده را افزایش میددهد. وکیل پایه یک دادگستری به حل بهتر پرونده کمک می کند. وکیل دارای تخصص می باشد.