ورود شما را به پایگاه اینترنتی امدادگران ایران خیر مقدم عرض می نماییم . جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید . جهت عضویت اینجا کلیک کنید.
تالارگفتمان پایگاه اینترنتی امدادگران ایران
تکنیک های یخ نوردی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالارگفتمان پایگاه اینترنتی امدادگران ایران (http://www.emdadgar.com/forum)
+-- انجمن: کوهنوردی (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- انجمن: کوهنوردی و نجات در کوهستان (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- موضوع: تکنیک های یخ نوردی (/showthread.php?tid=154)

تکنیک های یخ نوردی - emdad - 2007/09/02 11:20 AM

يخ نيز كمك بزرگي براي پيشروي به حساب مي آيد زيرا نه تنها هنگام صعود به عنوان تكيه گاه به كار برده مي شود بلكه در هنگام سر خوردن مي توان با آن ترمز نمود .
روش هاي ترمز را تمرين كنيد .انواع مختلف سقوط نياز به واكنشهاي كاملاً متفاوت دارد. بهتر است هنگام حركت روي برف سخت يا يخ نوك تبر را به طرف پشت بگيريد. و بيلچه رو به جلو باشد.
روي برف صاف يا پودر تيغه رو به جلو باشد تا به محض سر خوردن به داخل برف فرو برود .
[attachment=68]
[attachment=69]
[attachment=70]
[attachment=71]

RE: تکنیک های یخ نوردی - valiamdad - 2008/02/13 07:32 PM

با سلام امداد عزیز
آموزش یخ نوردی جنابعالی بسیار مفید برای من و دوستان امدادگرم قرار گرفت مخصوصا" به خاطر آموزش تصویری جنابعالی
مطمئنا" وقتی این تصاویر را در کلاس امداد به دوستان امدادگر نشان خواهم داد بحثهای جالبی به وجود خواهد آمد که در پیشرفت علمی امدادگران مفید خواهد بود .

RE: تکنیک های یخ نوردی - سوچور کار از شمیرانات! - 2008/04/04 02:10 PM

سلام بر امداد!
من نتونستم عکس ها را ببینم ولی حتما منظورتان از "یخ" برف سفت شده است. چون ما در کوهنوردی بوسیله ی کلنگ با یخ در گیر نمی شویم و باید از تبر یخ استفاده کرد. شاید منظورم را خوب نتونستم برسونم ولی چیزی که از یخ در ذهن من هست اینه که اگر با تیغه تبرت محکم به یخ ضربه بزنی 2 یا 3 میلی متر تیغه فرو میره. ضمنا هنگام استفاده از کلنگ اگر برف ما سفت بود از تیغه و اگر برف نرم بود از بیلچه کلنگ استفاده می کنیم. موافقید؟

RE: تکنیک های یخ نوردی - emdadgar_shahed - 2008/08/10 12:30 AM

سلام سوچور کار از شمیرانات!
الان تصاویر با سایز بزرگ برای آنهایی که ثبت نام کردن قابل مشاهده می باشد.