ورود شما را به پایگاه اینترنتی امدادگران ایران خیر مقدم عرض می نماییم . جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید . جهت عضویت اینجا کلیک کنید.
تالارگفتمان پایگاه اینترنتی امدادگران ایران
نکات شستشوی حیوانات خانگی مانند گربه - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالارگفتمان پایگاه اینترنتی امدادگران ایران (http://www.emdadgar.com/forum)
+-- انجمن: متفرقه (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- انجمن: متفرقه :: عمومی (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- موضوع: نکات شستشوی حیوانات خانگی مانند گربه (/showthread.php?tid=17733)نکات شستشوی حیوانات خانگی مانند گربه - zeynabamini - 2019/09/21 07:47 AM

بیشتر حیوانات خانگی خودشان این کار را انجام می‌دهند اما گاهی به کمک شما نیاز دارند. سگ‌ها و گربه‌ها مخصوصا اگر موهای بلندی داشته باشند بهتر است به‌طور مرتب شانه شوند. اگر حیوانات خانگی خود را در حیاط نگه می‌دارید و در محله‌ای که زندگی می‌کنید کنه وجود دارد، مرتب بدن‌شان را برای داشتن کک و کندن آن بررسی کنید.
د رحالی که حمام کردن سگ‌ها کاملا طبیعی است، گربه‌ها معمولا به حمام نیاز ندارند، درواقع حمام کردن‌شان بیشتر مضر است تا موثر چراکه باعث از بین رفتن چربی طبیعی پوست‌شان می‌شود. اگر گربه‌ی‌تان نسبتا کثیف شده است یا به قسمت‌هایی از بدنش دسترسی ندارد، حمام کردنش ایرادی ندارد.
اگر گربه‌ی خود را حمام می‌کنید حتما از مواد مخصوص همان حیوانات خانگی استفاده کنید و هرگز از شامپو و نرم کننده‌ی مخصوص انسان‌ها برای سگ یا گربه یا هر حیوان خانگی دیگری استفاده نکنید چون می‌تواند پوست‌شان را تحریک کند.

ما هم می توانیم گربه ها را ( در سایمون کت simoncat.ir ) نظافت کنیم. اکثر گربه ها دوست دارند توسط انسان مورد علاقه شان شانه شوند. مثل وقتی که ما به سالن آب گرم و سونا می رویم و از ماساژ کامل لذت می بریم، شانه کردن گربه ها نیز به همین میزان برای آن ها لذت بخش است. البته باید پیرایش حیوانات خانگی خود را به دقت انجام دهید و به واکنش گربه دقت کنید تا موجب عصبانی شدن یا تحریک آن ها نشود. بنابراین شما می دانید که چه زمانی باید متوقف شوید.

نکات مهم :

۱ – روي موي گربه دست بكشيد موي گربه بايد صاف و غير نمدي باشد همچنين موي گربه را از جهت آلودگي به كك و ساير موجودات بررسي نمائيد.

۲ – گوش بچه گربه بايد تميز و خشك باشد.

۳ – چشمها بايد تميز و براق باشند بيني هم بايد مرطوب باشد.

۴ – گربه سالم داراي دهان صورتي و دندانهاي سفيد است.

۵ – دم گربه را بلند كنيد و ناحيه مقعد را به منظور علائم اسهال مورد بررسي قرار دهيد.

۶ – با يك دست به آرامي زير شكم گربه را لمس كنيد اين ناحيه بايد گرد بوده و سفت نباشد

نكات مهم شستشوي گربه simoncat.ir/خدمات-شستشوي-و-حمام-گربه/شستشوي گربه

اول ازهمه ناخن گربه را بايد بگيريم براي اصلاح ناخن گربه به يك ناخن گير مخصوص گربه نيازداريم.

خب چند نكته مهم درمورد گرفتن ناخن گربه :

اگرنتوانسيد گربه راكنترل كنيد حتما از دوستانتان كمك بگيريد

حتما ازناخن گيرمخصوص گربه استفاده شود .

يادتان باشد سرعت عمل حرف اول را ميزند .

قسمت سفيد ناخن گربه بايد گرفته شود.