ورود شما را به پایگاه اینترنتی امدادگران ایران خیر مقدم عرض می نماییم . جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید . جهت عضویت اینجا کلیک کنید.
تالارگفتمان پایگاه اینترنتی امدادگران ایران
بالگرد در عمليات امداد و نجات - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالارگفتمان پایگاه اینترنتی امدادگران ایران (http://www.emdadgar.com/forum)
+-- انجمن: نجات (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- انجمن: سایر مباحث امدادونجات (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- موضوع: بالگرد در عمليات امداد و نجات (/showthread.php?tid=721)

بالگرد در عمليات امداد و نجات - rescue - 2009/01/13 08:32 PM

نقش بالگرد در عمليات امداد و نجات

RE: بالگرد در عمليات امداد و نجات - emdadgar_shahed - 2009/01/14 09:01 AM

ممنون - استفاده کردیم.
با اجازتون خلاصه ای از مقاله را زدم تا دوستان با محتوای مقاله آشنا بشن.

Helicopter in search and
Rescue Operations

استفاده از بلگرد در عملیات تجسس ونجات،به ویژه در یک دهه اخیر،رشدوگسترش چشمگیری داشته است.امروزه بیشتر سازمانهای امداد رسانی بالگرد را به عنوان یکی از منابع کلیدی وکار آمد می شناسند.درشرایطی که استفاده از تجهیزات وامکانات متعارف برای یافتن و نجات آسیب دیده گان جوابگو نبوده و یا عامل زمان محدود کننده است،بکار گیری بالگردآخرین وحتی در برخی از موارد تنها راه چاره خواهد بود.کاربا چنین وسیله ای به داشتن اطلاعاتی نسبی دراین زمینه نیاز دارد،زیرا همانقدرکه وجود این وسیله میتواند مفید باشد،عدم اشنایی با برخی نکات مرتبط با آن میتواند فاجعه افرین باشد.اگرچه خلبان وخدمه پروازمعمولادر کار خود حرفهای میباشند،ولی این بدین معنی نیست که استفاده از بالگرد درعملیات جستجوونجات موفق بوده وخطر افرین نباشد.ایمنی وراندمان استفاده ازچنین وسلیه گرانقیمتی به عوامل بیشماری بستگی داردکه عدم توجه به هریک از انها میتواند این وسیله را بسیارناکار امدوخطرناک نماید.از اینروتمام نیروهایی که به شکلی درکار جستجوونجات با این وسیله درگیرند،باید حداقل دانش فنی نسبت به این وسیله را کسب کرده باشند.

**** ادامه تو فایل پیوستی هست که جناب رسکیو در تاپیک بالا قرار دادن.**
http://www.emdadgar.com/forum/attachment.php?aid=104

RE: بالگرد در عمليات امداد و نجات - sayeh - 2011/11/06 02:41 AM

سلام
فایل رو قبلاً دانلود کردم،ولی رو هاردم پیداش نمی کنم!!
خواستم دوباره دانلود کنم اما فایل رو باز نکرد...
دوستان کسی فایل رو نداره دوباره قرار بده؟!
ممنونIcon_smile_rose

RE: بالگرد در عمليات امداد و نجات - rescue - 2011/11/06 04:57 PM

سلام
تست کردم مشکلی ندارهIcon_smile_question

RE: بالگرد در عمليات امداد و نجات - sayeh - 2011/11/07 02:03 PM

اما دوباره از دوتا لینک دانلود کردم باز نشدIcon_smile_question

RE: بالگرد در عمليات امداد و نجات - آتش نشان فردا - 2012/01/11 06:55 PM

سلام آقای rescue منو که می شناسی؟Icon_smile_big من اینجا هم ولت نمی کنم،Icon_smile_wistend اصلا هر جا اسم آتش نشانی باشه من هم هست..............م.
الان میگی این اینجا هم دست از سر ما بر نمی داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نه؟Icon_smile_evil